RoboSen – Projekt międzypokoleniowy

PROJEKT ROBOSEN ZAKOŃCZONY! 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w naszych warsztatach! Wspólnymi siłami udało się zbudować mnóstwo robotów! Największe podziękowania kierujemy do dziadków i babć, którzy cierpliwie wspierali wnuków i wnuczki w konstruktorskich pracach! Dziękujemy!

Realizacja projektu współfinansowana była z Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki

SYSTEMA SP. Z O.O. wraz z Fundacją Fylion zaprasza do udziału
w darmowych zajęciach z robotyki i programowania wnuki
z dziadkami i babciami.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca listopada. Liczba miejsc ograniczona!

Z uwagi na zaistniałą sytuację oraz nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa COVID-19, a także z uwagi na bezpieczeństwo seniorów i dzieci zajęcia będą realizowane w formacie zdalnym za pośrednictwem komunikatora Skype. 
Fundacja udostępni na czas trwania projektu zestaw klocków  LEGO®EducationSPIKE™Prime, na bazie których realizowane będą zajęcia. 

DO REALIZACJI ZAJĘĆ KONIECZNE JEST:
1. ściągnięcie darmowej aplikacji, która będzie służyła do programowania złożonych wcześniej robotów. Aplikacja jest do ściągnięcia na oficjalnej stronie LEGO w wersji angielskiej:
kliknij tutaj
Następnie proszę pobrać instalator.
Po zainstalowaniu aplikacji w wersji angielskiej proszę zmienić język na polski w zakładce ustawienia i … można zacząć zajęcia

2. Ściągnięcie oraz zainstalowanie chrome remote desktop, które umożliwi przekazanie zdalnego dostępu do urządzenia w celu korekty kodu w trakcie programowania oraz nadzorowanie pracy dzieci. Aplikacja do ściągnięcia pod linkiem:
kliknij a przejdziesz na stronę firmy Google
(do instalacji jest konieczne konto google).

3. Wejdź na stronę Lego aby nabrać dobrych nawyków od początku naszej pracy.

Bardzo prosimy również o sprawdzenie przed zajęciami kamerki internetowej i mikrofonu a także prosimy o używanie słuchawek.

Powodzenia 🙂

W ramach zajęć:

– zostanie utworzonych 6 grup (par – dziadek, wnuczek),
– grupy będą uczestniczyć w 20 godzinach warsztatów z programowania i robotyki na najnowszych klockach LEGO®EducationSPIKE™Prime,
Dzięki tym zestawom LEGO® każdy może się nauczyć programować. Dzieci są z natury ciekawe świata i chętne do zabawy, a to daje im większe szanse powodzenia już na starcie. Z drugiej strony ogromne doświadczenie i cierpliwość dziadków może wspomóc pracę dzieci i zachęcać do rozpoczęcia eksperymentów z programowaniem,
– 10 kreatywnych i inspirujących spotkań,
– nieograniczone możliwości.

Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Grantowego
w projekcie „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
– Subregion Sądecki”
realizowanym w ramach  Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020